Kredyt na mieszkanie bezpośrednio u dewelopera?

Mała jest obecnie grupa osób, która może pozwolić sobie na zakup mieszkania za gotówkę. Zdecydowana większość posiłkuje się jednak kredytami bankowymi, które zaciągają bezpośrednio w bankach lub za pośrednictwem pośredników finansowych. Ostatnio pojawiają się jednak alternatywny w postaci „kredytów deweloperskich”, dzięki którym ofertę kredytową można także sprawdzić bezpośrednio u dewelopera. Coraz większa grupa deweloperów dążąc do zapewnienia swoim klientom kompleksowej obsługi umożliwia im także zbadanie zdolności kredytowej i zaciągnięcie zobowiązania bezpośrednio u nich w biurze.

Czy taka oferta ma sens? Ciężko powiedzieć, ale sprawdzić nigdy nie zaszkodzi. Na pewno oferta dewelopera będzie bardziej korzystna niż oferta bankowa. Jest to uwarunkowane tym, że deweloperowi w większości przypadków nie zależy na prowizji bankowej oraz tym, że deweloperzy starają się o tego typu kredyty w ilościach „hurtowych”, co także jest korzystniejsze.

W obecnych czasach deweloperom zależy na tym aby mieć popyt na swoje nieruchomości, logiczne jest więc, że starają się aby możliwie szybko i bez problemów przyznać kredyt nabywcy. Trzeba pamiętać jednak o tym aby i tak każdą ofertę bardzo dokładnie analizować. Zobowiązanie na zakup mieszkania trwa zazwyczaj kilkadziesiąt lat, więc warto zadbać o to aby spłata była spokojna i bezproblemowa.