Kolejne doniesienia na temat „Mieszkanie+”

Im bliżej ogłoszenia przez rząd Beaty Szydło oficjalnych informacji na temat programu „Mieszkanie+” tym coraz więcej pojawia się spekulacji. Jak podaje rozgłośnia radiowa RMF FM czynsz za mieszkanie 50 metrowe będzie wynosił równo 1000 zł. Czyli jest to 20 zł za metr kwadratowy. Jednak wg. analityków podana kwota będzie jeszcze uzupełniona o pozostałe opłaty związane z wynajmem mieszkania.

Jeśli doniesienia okażą się prawdą to program „Mieszkanie+” stanie się poważnym konkurentem dla obecnie wynajmujących swoje lokale.

ceny-wynajemŹródło: bankier.pl

Średnia kwota wynajmu w Polsce nie jest nawet zbliżona do 1000 zł, może to oznaczać sporą rewolucję w tym sektorze. Program „Mieszkanie+” może okazać się jednak wybawieniem dla rodzin ze słabszą zdolnością kredytową. Wg. radiowych doniesień obecny rząd chciałby umożliwić przepisanie mieszkania na najemcę jeśli ten przez 30 lat będzie regularnie opłacał czynsz.

W tej chwili pozostaje czekać na kolejne informacje oraz na oficjalne zaprezentowanie programu „Mieszkanie+”. Od tego zależy jak w najbliższym czasie może zmienić się rynek nieruchomości w Polsce.